Ako nosiť a kombinovať červenú - veľký módny sprievodca

Červená farba zažíva aktuálne svoj veľký módny návrat, čo nás nesmierne teší. Od výrazných a jasných odtieňov až po jej tmavšie tóny, teraz si ju môžete vo svojich outfitov dopriať kedykoľvek sa vám zapáči. Avšak pozor - táto vášnivá a oslnivá farba je natoľko dominantná, že ju treba dávkovať s citom. Ak nechcete byť za dámu v červenom, čo je výstrednosť, ktorú si môžu dovoliť len skutočne výrazné typy na večerné príležitosti, pri jej dávkovaní musíte zapojiť fantáziu a rafinovanosť. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov a rád, ktoré vám poslúžia ako módna inšpirácia pri kombinovaní a dosiahnutí želaného efektu. Červená farba je krásna, no do outifut ju treba dávkovať po kvapkách. Kombinácia, ktorou zaručene nič nepokazíte, je pomerne jednoduchá. Stačí, ak k jednoduchému outfitu zemitých, béžových odtieňov, prípadne k šedo-bielej alebo v čierno-bielej farebnej kombinácii doplníte červený rúž a červený lak na nechty v ladiacom odtieni. Jednoduché, no pritom efektné a veľmi ženské.

 

Ako doplniť dotyk červenej do outfitu

 

Ak chcete červenú nosiť na bežné nosenie častejšie, siahnite po červenej kabelke. Tento dominantný kúsok zvýrazní váš akýkoľvek outfit a hneď budete v dave vynikať. Keďže červená kabelka je sama osebe výrazná, vhodné je doplniť ju maximálne jedným ďalším kúskom tejto farby - siahnite napríklad po červenej šatke alebo červenom šáli a máte kombináciu, ktorá oživí vaše outfity v každom ročnom období. Predovšetkým v chladných mesiacoch, keď sme zababušené a vidno na nás vonku väčšinou len kabát, je takáto hravá kombinácia príjemným osviežením. Ak si skombinujete červenú aj s kúskom oblečenia, mal by to byť vždy len jeden diel - teda sukňa či nohavice alebo top v červených tónoch. Ostatné časti outfitu aj mejkapu už nechajte neutrálne. To isté platí o topánkach - červené baleríny či sandálky na leto a v chladnejšom a zimnom období napríklad červené gumáky alebo čižmy - prečo nie. Tu však platí to isté, ako pri červenej kabelke - kombinovať maximálne s jedným ďalším komponentom v tej istej farbe - ak máte červenú manikúru a rúž, šál už nechajte menej výraznej farby a ak máte červené topánky a červené sako, ostatné kúsky by mali byť subtilnejšie.

            

                         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Červený outfit, ak chcete vyniknúť

 

Chcete si červenú užiť naplno? Mnoho žien si to môže dovoliť - ak vám červená svedčí, prečo nie. Čo takto zaobstarať si červený overal alebo červený kostým, prípadne výraznú červenú sukňu alebo červené nohavice. V týchto kúskoch budete určite neprehliadnuteľná - pozor však na doplnky, ktoré v tomto prípade musia ostať menej výrazné a určite nie krikľavé - ak nechcete práve nafotiť extravagantný módny blog. Keď však máte odvahu na niečo netradičné, vyskúšajte napríklad červenú s ružovou alebo so žltou. Sú to rozhodne veselšie kombinácie, no pri dávke citu výsledok môže byť nápaditý a pritom elegantný. Červené šaty - azda ste si nemysleli, že by sme na ne zabudli. A nemáme na mysli len večerné róby či spoločenské šaty. Šaty v odtieňoch červenej, či už jednoduché alebo s rôznymi vzormi, si môžete dovoliť aj na bežné nosenie. Ak však nechcete byť príliš krikľavá, stačí ich skombinovať s jednoduchými kúskami doplnkových farieb - s hnedou, béžovou, šedou, alebo napríklad s námorníckou alebo indigo modrou. Na zjemnenie počas bežného dňa pomôže aj sako alebo blazer v doplnkovej farbe.

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Červená a čierna - áno či nie?

 

Samostatnou kapitolou je červená a čierna farebná kombinácia. Pre niektorých je to srdcová záležitosť a predstavuje pre nich zhmotnenú eleganciu a nedajú na ňu dopustiť. Niektorým sa už prejedla a považujú ju za prvý plán. Ak patríte k tým, ktoré si červeno-čiernu farebnú kombináciu rady doprajú, opať máme pre vás tipov a nesú sa v duchu - menej je viac. Outfit si dobre premyslite, aby ste ho neprekombinovali. Efektnou kombináciou na ležérne nosenie či napríklad na večerný drink s kamarátkou môže byť napríklad celočierny outfit, ktorý pozdvihnete výraznými červenými náušnicami a ladiacim červeným rúžom. Zaujímavé sú aj červené topánky tiež pekne vyniknú pri čiernom outfite, no vhodné je skombinovať ich napríklad aj s manikúrou a rúžom. Skúste sa vyhnúť kombinácii červené topánky a červená kabelka. Táto forma je v stylingu už mierne prežitá a už dávno neplatí, že topánky a kabelka musia byť v rovnakej farbe. Efektné môže byť napríklad aj červené sako alebo červený kabát k čiernemu outfitu, no v tomto prípade by bolo vhodnejšie kombináciu trochu rozbiť ešte doplnením tretej farby - čo by ste povedali napríklad na biele tenisky? Fantázii sa medze nekladú.

    

Technology By Filip Halčin | Womanology © 2019