Akvamarín – význam marcového kameňa

Akvamarín – význam marcového kameňa

Marcovým kameňom, označovaným ako birthstone, je akvamarín. Okrem typickej, krásnej nežne modrastej farby je charakteristický tým, že prináša pokoj a harmóniu. Ak ste narodená v marci, tak práve akvamarín je pre vás tá správna voľba, pretože na vás bude mať ten najpriaznivejší účinok.

Pomocník pri prezentáciách

Akvamarín sa spája s krčnou čakrou, a tak prirodzene podporuje naše vyjadrovacie schopnosti. Ak máte strach pred rozprávaním na verejnosti či prezentáciami v práci, akvamarín vám ho pomôže prekonať. Prirodzene vás uvoľní, pomôže vám usporiadať si myšlienky a vyjadriť ich jasne a zreteľne. Tak isto vám pomôže zvládať náročné otázky či prípadné slovné útoky a konfrontácie, a to pokojne, vecne a bez emócií.

Akvamarín sa tiež spája s intelektualitou, racionalitou a podporuje schopnosť rýchlej a kompetentnej reakcie. Ak máte problém s disciplínou, je to tiež ten správny kameň pre vás. Ľudí s predsudkami podporuje k väčšej tolerancii a ak je toho na vás veľa a cítite na seba príliš veľký tlak a zodpovednosť, akvamarín vám pomôže nájsť vnútorný pokoj a poriadok a systém do vášho konania.

Kameň cestovateľov

Zelenkavá modrá charakteristická pre akvamarín sa tiež spája s cestovaním a chráni tých, ktorí ho majú pri sebe, keď sa vydajú na cesty na more a pomáha tiež prekonať morskú chorobu. Rovnako má ochranné účinky pri dlhých cestách, napríklad pri lietaní alebo šoférovaní na dlhé vzdialenosti.


Čo sú Birthstones?

Birthstones sú drahé kamene a polodrahokamy, ktoré sa spájajú s jednotlivými mesiacmi v roku. Týmto kameňom sa pripisujú rôzne účinky – kameň prináša šťastie, dobro či zdravie. Prisudzujú sa im aj liečivé, ochranné či iné magické vlastnosti. Vyberte si svoj kameň podľa vášho mesiaca narodenia, pretože práve pre vás bude mať tento najsilnejší vplyv a účinok.

Akvamarínové doplnky nájdete aj v našom eshope Womanology.

Technology By Filip Halčin | Womanology © 2019