Farby roka 2017 - kompletný zoznam

Aké farby sa budú nosiť v roku 2017? Tu je podrobný prehľad

Každoročne zverejňuje firma Pantone predpoveď, aké farby budú vládnuť aktuálnou sezónou. Jedná sa predovšetkým o diktát módy, ktorý sa odzrkadlí v našich šatníkoch, no aj v módnych doplnkoch, či napríklad interiérových doplnkoch a iných oblastiach našich životov. Ich odhad sa doteraz vždy potvrdil a v oblasti módy pravdivosť ich predpovede už potvrdili Fashion Week prehliadky na nadchádzajúce sezóny. Top farbou pre rok 2017 je Greenery - niečo, čo sa dá nazvať ako trávičková zelená. Veľmi príjemný odtieň, ktorý je skôr na zemitej strane zeleného spektra. Žiadny neón ani pastel - ale sýta zelená vo farbe letnej trávy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oriešková, alebo ak chcete oriešková hnedá. Jemný odtieň - niečo medzi béžovou a svetlohnedou, ktorý je príjemným kontrastom napríklad už aj k top farbe sezóny 2017 - zelenej. Mimoriadne pekne uplatniteľný v šatníku na univerzálnych kúskoch, ktoré sa vám budú dobre nosiť osve, tón v tóne, alebo v kombinácii s výraznejšou farbou.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výrazná, dramatická modrá - ďalšia top farba v móde pre sezónu 2017. Tento neprehliadnuteľný odtieň - hoci sa ho mnohé dámy stránia - nie je až také kombinovať, a na rozdiel od kráľovskej modrej či pastelových odtieňov, ktoré nemusia sadnúť každmu typu, táto farba je pekne uplatniteľná na mnoho spôsobov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sýta oranžová - ďalšia z rady neprehliadnuteľných farieb sezóny 2017. Táto farba, na rozdiel od ostatných farieb pre tento rok, nemusí sadnúť úplne každému. Ak si vška trúfnete a dobre ju skombinujete, urobí z vás krášovnú štýlu a podčiarkne vašu krásu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zamilovali ste si olivovo zelenú, či khaki odtiene predchádzajúcich sezón a konečne ste si zvykli, ako ich kombinovať a ako ich nosiť? Nezúfajte, tieto farby z módy zatiaľ nevyšli. V roku 2017 však pôjde o trochu sýtejší odtieň olivovej zelenej, v pantone ju pomenovali podľa zimnej kapusty. V každom prípade, vydýchli sme si aj my, pretože sme si túto farbu zamilovali a hoci to nebolo vždy jednoduché - konečne sme sa ju naučili nosiť. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Modrá - tentokrát však doplnená šedými tónmi, ako kombinácia valiacej sa vody a bielošedej peny Niagarských vodopádov. Veľmi príjemný, oku lahodiaci odtieň, ktorý sa veľmi dobre uplatní v šatníku nejednej dámy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jemný telový odtieň svetlej béžovej - ďalšia z kontrastných  jemných odtieňov doplnkových farieb k sýtym, výrazným proťajškom. Avšak veľmi dobre uplatniteľná aj samostatne - avšak pozor, len pre niektoré typy farby vlasov a pokožky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milovníčky ružovej, pozor. Jednou z farieb roka 2017 je výrazná ružová v cyklamenovom prevedení - kto sa chce vyblázniť s týmto odtieňom má teda jedinečnú príležitosť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Slniečková žltá - i keď v Pantone pomenovali tento odtieň podľa prvosienky. V každom prípade, tlieskame! Žltá nám už dlhodobo chýbala v módnych kolekciách a hoci sme sa stretávali s horčicovou, ktorá povedzme si úprímne - nevieme komu skutočne prirástla k srdcu - tajne sme stále dúfali, že jasné odtiene žltej opäť prídu do módy. Svedčia blondýnkam i tmavovláskam, stačí ich vhodne nakombinovať - či už ako dominantný odtieň pre výrazný efekt, alebo v podobe jemného dotyku žltej formou módnych doplnkov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jasná modrá - mnoho žien si bez tejto farby nevie svoj šatník predstaviť. Plážový odtieň tejto farby bude aktuálny aj v roku 2017 - akoby sme v ňom videli farbu mora na bielom piesku - čisté leto.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok 2017 nám teda prináša skutočne vzrušujúce farebné kombinácie a už sa nevieme dočkať, ako sa s nimi popasujú profesionálni stylisti, ale i módni blogeri. My sa pokúsime prispieť tiež svojou troškou k vašej módne inšpirácii a plní nových nápadov pre vás už pripravujeme nové kolekcie dámseho oblečenia, bižutérie a módnych doplnkov, ktoré kopírujú tieto trendy. 

Všetky ilustračné obrázky sú z našej dielne a okrem indikácií farieb Pantone na nich nájdete produkty z ponuky eshopu www.womanology.sk.

Technology By Filip Halčin | Womanology © 2019