Júlový kameň – rubín

Význam a vlastnosti rubína sú oceňované už po stáročia. V 17. Storočí sa verilo, že tento kameň má vlastnoť pomáhať udržať duševné a telesné zdravie a tiež vám zaistí pokojný život. Rubín úzko súvisí aj s energiou, čo predznačuje aj jeho vášnivá, plamenná červená farba. Vášeň a energia rubínu vám dodá chuť do života, no tiež harmóniu a rovnováhu. Rubín je jednoducho kameňom šťastia a lásky.

Červené šperky a kamene sa často spájajú s láskou, a nie je tomu inak ani v tomto prípade. Rubín má vraj schopnosť ovládať milostné túžby, odvedie od vás negatívne myšlienky a rozptýli vaše trápenie. Používa sa aj ako ochrana pred nočnými morami a depresiami. Ovplyvňuje srdcovú čakru a tak priamo ovplyvňuje naše pocity – vyvoláva pozitívne myšlienky, pozitívne sny, privoláva pozitívnu energiu a optimistické myšlienky. Jednoducho povedané – rubín nás robí šťastnými.

V neposlednom rade významnými sú aj ochranné vlastnosti urbínu, pripisuje sa mu schopnosť odohnať od vás všetko zlé, zachovať čistotu a rovnováhu.

Takže, je to jasné. Kto potrebuje prísť na lepšie myšlienky, dobre sa vyspať či rozpáliť v sebe vášeň – nech siahne po tomto elegantnom červenom kameni.

Technology By Filip Halčin | Womanology © 2019