Magazín

Womanology Magazín - módny blog pre všetky dokonalé ženy

Čo na seba? Ako sa mám zajtra obliecť? Čo sa mi najviac hodí? Ako sa farebne zladiť a aký štýl si vytvoriť? To sú otázky, ktoré víria hlavou každej z nás niekedy aj niekoľkokrát denne, vždy keď stojíme pred otvorenou skriňou plnou vecí a nemáme si čo obliecť. V našom magazíne vám prinášame inšpirácie, ktoré by vám mohli poslúžiť pri hľadaní odpovedí na tieto otázky a tiež užitočné tipy, ako si vytvoriť štýlový a praktický šatník, v ktorom sa už nebudete musieť bezcieľne prehrabávať. Mapujeme pre vás aj aktuálne módne trendy a hľadáme pre nich využitie v bežnom živote, vymýšľame pre vás zaujímavé kombinácie farieb a štýlov a tiež prinášame sprievodcov, ako zvoliť vhodné oblečenie na rôzne príležitosti, či už na bežné denné nosenie ale aj napríklad ako sa obliecť do práce, na pohovor či na slávnostné spoločenské udalosti. Veríme, že vás inšpirujeme a poskytneme vám zaujímavé rady. Príjemné čítanie.

 

Ako nosiť a kombinovať červenú - veľký módny sprievodca

Červená farba zažíva aktuálne svoj veľký módny návrat, čo nás nesmierne teší. Od výrazných a jasných odtieňov až po jej tmavšie tóny, teraz si ju môžete vo svojich outfitov dopriať kedykoľvek sa vám zapáči. Avšak pozor - táto vášnivá a oslnivá farba je natoľko dominantná, že ju treba dávkovať s citom. Ak nechcete byť za dámu v červenom, čo je výstrednosť, ktorú si môžu dovoliť len skutočne výrazné typy na večerné príležitosti, pri jej dávkovaní musíte zapojiť fantáziu a rafinovanosť. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov a rád, ktoré vám poslúžia ako módna inšpirácia pri kombinovaní a dosiahnutí želaného efektu. Čítajte viac.

 

 

 

 

 

 

 

Farby roka 2017 - kompletný zoznam

Rok 2017 nám opäť prináša nové, vzrušujúce farebné inšpirácie a kombinácie. Podľa firmy Pantone je farbou pre rok 2017 zelená farba v odtieni Greenery - my by sme ju nazvali trávičková zelená. No v hre budú aj ďalšie farebné odtiene. Pozrite si kompletný zoznam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nápady na outfit na zimu a skorú jar

Aktuálna sezóna, jej trendové kúsky módneho oblečenia a aktuálne farby, zhrnuté do viacerých módnych inšpirácií na trendový outfit. Nechajte sa inšpirovať - príjemné čítanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednofarebné umenie

Ladenie sa tón v tóne je aktuálne mimoriadne trendy. Inšpirujte sa našimi nápadmi, ako tieto outfity na jar zvládnuť.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stužková a ples - Veľký sprievodca štýlom a nápadmi

 

Plesová sezóna je tu, s ňou prichádzajú rôzne spoločenské povinnosti, ktoré si však my dámy veľmi radi splníme, pretože je to čas, kedy sa môžeme nastrojiť ako ozajstné princezné. Každému úspešnému plesu či stužkovej však predchádza niekoľko -týždňová -mesačný dilema, a to "Čo na seba". Čo si mám obliecť na stužkovú? Čo si mám obliecť na ples? Najprv treba zohnať tie správne šaty a potom nastáva kolotoč ladenia doplnkov a vymýšľania účesu a make-upu. Aby sme vám tieto (povedzme si úprimne, predsa len príjemné) starosti uľahčili, pripravili sme pre vás množstvo nápadov, stylingy a outfity, aby ste sa mohli inšpirovať a vybrať si ten naj pre seba. Čítajte a zabávajte sa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Metalické odlesky (nielen) pre odvážne

 

Aj vy ste už v obchode chytili do ruky šialene metalický kúsok z látky pripomínajúcej brokát a uvažovali ste, či by si našiel miesto vo vašom šatníku? Popustite uzdu fantázii – metalické tóny a šaty s metalickým doplnkom sú aktuálne v trende. Podľahnite čaru týchto luxusných materiálov a šikovne ich zakomponujte do svojich outfitov, aby ste sa stali kráľovnou štýlu. Zaručene tak vystúpite z davu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trend, ktorý sa letom nekončí – neónky

Osemdesiate roky a všetko hýry neónom – no ak vytiahnete neónky teraz, určite nebudete vyzerať out. Tieto jasno žiarivé, neprehliadnuteľné farby sa aktuálne tešia svojmu znovuzrodeniu a tento trend určite neostane len letným výstrelkom. Nemusíte však celá svietiť ako reklamný pútač. Neónové farby treba vedieť dobre zladiť, a bude z vás žiarivá farebná kráska.

 

Peridot - zelený kameň mesiaca august


Zelený kryštál hrajúci farbami od olivovo zelenej, cez žltozelený až po zemité tóny hnedej. Aké vlastnosti a účinky peridot má? Ak sa rozhodnete pre nosenie tohto kameňa, pocítite podporu predovšetkým v duchovnej oblasti – peridot zvyšuje sebavedomie a vašu schopnosť sústrediť sa.

 

Zlaté doplnky sú IN


Aj vy ste zaľúbená do striebra? V móde však nie je nič staršie ako včerajší trend. A tak oprášte svoje zlaté kúsky a doplňte si šperkovnicu o niekoľko kúskov z oddelenia zlatá bižutéria. Luxusné kúsky v zlatej farbe vám totiž nesmú chýbať.

 

 

Júlový kameň - rubín 


Význam a vlastnosti rubína sú oceňované už po stáročia. V 17. Storočí sa verilo, že tento kameň má vlastnoť pomáhať udržať duševné a telesné zdravie a tiež vám zaistí pokojný život. Rubín úzko súvisí aj s energiou, čo predznačuje aj jeho vášnivá, plamenná červená farba. Vášeň a energia rubínu vám dodá chuť do života, no tiež harmóniu a rovnováhu. Rubín je jednoducho kameňom šťastia a lásky.


Farby leta 2014

Ako najlepšie vyniknúť v žiarivých slnečných lúčoch a nechať vyniknúť opálenej pokožke? Pozrite sa, v akých farbách budete za módnu bohyňu toto leto. Módne trendy, ktoré vám nesmú v najbližších mesiacoch chýbať.

 

 

Birthstone na jún - perla

Perlu ako drahý kameň – hoci ide o organický materiál – považujeme za symbol čistoty,  nežnosti a nevinnosti. Azda práve preto vyhľadávajú perlové šperky a perlovú bižutériu nevesty pre doplnenie svojho vzhľadu vo svoj veľký deň. Perla je však skvelá aj ako doplnok do práce, ochráni vás proti stresu.

 

Náramky priateľstva

Náramky priateľstva, ktoré svoju prvú éru zažili približne v 90-tych rokoch sú späť. Ide o pestré, často dúhové náramky, ktoré dávate do daru ako symbol priateľstva. Prečo sa stali trendom tohto leta a ako ich kombinovať?

 

Smaragd - význam májového kameňa

Kameňom ľudí narodených v mesiaci máj je smaragd. Nezameniteľná jagavá zelená farba smaragdu sa mysticky spája so znovuzrodením a svojmu majiteľovi či nositeľovi prináša šťastie, mladosť a predvídavosť, ako aj ďalšie pozitívne účinky.

 

Aprílový kameň - diamant

Ľudia narodení v apríli majú šťastie, že ich kameňom sa stáva najvznešenejší zo všetkých drahých kameňov, a to diamant - symbol nekonečnej lásky. Prečo sa diamantu hovorí aj kráľ drahých kameňov?

 

Prečo by ste mali milovať ružovú

Láska, dobrotivosť, chápavosť, empatia, porozumenie a milosrdnosť – to všetko vyjadruje ružová. Táto kombinácia červenej a bielej, ktorá hrá všetkými odtieňmi od výraznú cyklamenovú až po pudrovú ružovú, podľa toho, ako ju namiešate, by sa mala stať súčasťou výbavy šatníka a šperkovnice každej ženy. Prečo?

 

Čo je Soutache?

Soutache alebo sutaškvé šperky si začínajú získavať stále viac a viac záujemcov. Rozhodli sme sa priblížiť vám túto techniku ručnej výroby šperkov, ktorej výsledkom sú prekrásne, vysoko dekoratívne a originálne šperky a módne doplnky. Podľahnite aj vy čaru Soutache.

 

Akvamarín - vyýznam marcového kameňa

Marcovým kameňom, označovaným ako birthstone, je akvamarín. Okrem typickej, krásnej nežne modrastej farby je charakteristický tým, že prináša pokoj a harmóniu. Ak ste narodená v marci, tak práve akvamarín je pre vás tá správna voľba. Prečítajte si viac o jeho magických účinkoch.

 

Náušnice v hlavnej úlohe

Najobľúbenejšie módne a najlepšie priateľky každej ženy - náušnice. Rámujú našu tvár, podčiarkujú našu krásu a vyjadrujú presne to, čo chceme povedať - že máme hravú náladu, že sme dnes elegantné alebo že sa chceme ísť baviť a byť v centre pozornosti. To všetko povieme jednoducho tým, aké náušnice zvolíme. Dokážu zmeniť náš výzor takmer zázračne. Prečítajte si niečo o histórii náušníc a prečo nás nikdy neprestanú baviť.

 

Náramky s magickou silou

Celý svet podľahol trendu doplnkov s magickým významom. Filozofia je jednoduchá – súhra elegantného doplnku a mystickej sily. Nositelia či nositeľky týchto doplnkov ich vyhľadávajú nielen pre ich luxusný vzhľad, no i pre konkrétne vlastnosti – ochranu, šťastie či posilnenie niektorej oblasti osobnosti. Najobľúbenejšie náramky, ktorým podľahli ženy celého sveta a ktoré uvidíte aj na celebritách. Tu nájdete prierez štýlov a ich významov.

 

 

Trendy na jaro a leto 2014

Carrie Bradshaw vo svojom stĺpčeku Sex v meste napísala: „Na jar nastáva v živote ženy čas, kedy zabudne na všetko, čo bolo doteraz a otvorí vo svojom živote novú kapitolu. Tento jav sa označuje ako Fashion Week.“ Čiže dámy, odhoďme kabáty, zahoďme šály a odhaľme módne trendy na jar a leto 2014.

 

 

Čelenky sú späť!

Pri prezeraní aktuálnych trendov sme to už tušili, a Lupita Nyong'o nám to na odovzdávaní ceny Oscar potvrdila – čelenky oslavujú svoj veľkolepý návrat. Univerzálny pomocník pre prípady, keď potrebujete dobre vyzerať, a to aj v prípadoch, keď sa vaše vlasy rozhodnú nespolupracovať, by nemal chýbať ani u vás. Čítajte viac.

 

 

Kto je hipster?

Novodobý bohém. Jazdí na bicykli, rajčiny a zemiaky pestuje na balkóne, prípadne už založil pred domom spoločnú záhradku, a plody z nej si fotí a zdieľa ich cez iPhone na instagram. Je elegantne neupravený a nikdy nevynechá príležitosť použiť vo vete slovo komunita. Trápi ho nespravodlivosť medzi ľuďmi, politická situácia vo svete i nedostatok podpory pre umenie. Kapitalizmus a konzumnú spoločnosť odsudzuje, no nie až natoľko, aby v lete nenavaril za tri hrnce džemu z babkiných marhúľ a potom ho v retro dizajnovom obale nepredával za prudko trhovú cenu cez svoj bio eshop. Ved tie MacBooky nedávajú zadarmo. Čítajte viac o tomto novom trende.

 

 

Hodinky na retiazke - ultimatívne vintage doplnky

Vreckové hodinky vznikli v prvom rade, ako inak, ako doplnok pre pánov, a to už v 15. storočí. O prvenstvo sa sporia Taliani a Nemci. Nádherne zdobené a gravírované nosili páni vo vrecku a retiazku si pripínali o gombík alebo o vrecko retiazkou, aby hodinky nestratili. V prípade prvých hodiniek nebolo v žiadnom prípade možné hovoriť o nejakej presnosti. Čas merali skôr orientačne a slúžili najmä ako módny doplnok. Čítajte viac o tomto elegantnom, nadčasovom a mimoriadne štýlovom doplnku.

 

 

 

Čo znamenajú shamballa náramky a v čom je ich sila?

Shamballa náramky si obľúbil celý svet a videli sme ich aj na celebritách a módnych ikonách. Jay Z, Jennifer Aniston, Beyoncé či dokonca obávaný Karl Lagerfeld poľahli tomuto trendu. Nedávno dorazil aj na Slovensko – nielen náramky, ale aj ďalšie šperky a doplnky ako shamblala náušnice, shamballa prstene prstene a iné módne kúsky inšpirované shamballa štýlom si môžte vyhutnať aj vy. Za týmto magickým šperkom sa skrýva celá filozofia a rôzne typy šperku majú odlišné magické účinky a silu. Označenie Shamballa pochádza z budhizmu a pomenúva kráľovstvo skryté niekde v horách Ázie, zhmotňujúce miesto pokoja a mieru. Náramky Shamballa prinášajú magickú silu tohto posvätného miesta a energizujú nás samotných. Rôzne komponenty a farby, z ktorých sú šperky vyskladané, pôsobia na iné čakry a majú svoje opodstatnenie a význam. Nosenie tohto šperku vám napomôže nájsť svoju vnútornú “Shamballu” – a teda vyrovnanosť a pokoj. Čítajte viac o význame jednotlivých farieb náramkov shamballa.

 

Vintage - éterický a nadčasový štýl

Nezdá sa vám niekedy, že je to škoda, že džentlmeni neoslovujú dámy „milostivá pani“ a nenadvihujú sú klobúky huncútsky sa usmievajúc, keď vás zdravia na ulici? Že to boli zlaté časy, keď dáma nenápadne pohodila hodvábnu vyšívanú vreckovku a šťastlivec, ktorý bol poctený tým, že ju mohol zdvihnúť a podať jej ju sa z toho prejavu priazne nevedel ešte hodne dlho spamätať? Jednoducho – že by bolo niekedy milé vrátiť späť časy, kedy muži ženám bozkávali ruky, chodili spolu do tančiarní a cigarety fajčili cez dlhočižné elegantné špičky? Ak ste odpovedali aspoň na jednu otázku áno, je to jasné – ste vintage pozitív.

 

Prečo je sova ten najlepší darček?

Sovičková bižutéria a šperky s motívom sovy sú – zhodneme sa – rozkošné. Avšak prečo práve sova? Prečo ich máme tak radi a prečo sú ideálnym darčekom pre obdarovanie našich najbližších? Symbol sovy má svoju históriu a svoj význam. Viac o tom, prečo je sova ideálnym darčekom napríklad pre študentov, sa dozviete tu.

 

 

 

Fúzy - moustache - čo robí tento zvláštny motív na módnych doplnkoch?!

Všetci milujú fúzy. Zbláznil sa do nich celý svet. Aj keď sa vám zdali chvíľu divné, potom, čo ste ich videli na všetkom - tričkách, príveskoch, hrnčekoch na kávu ... už si zrazu viete predstaviť, že by ste jedny aké fúziky mali. A prečo vlastne?

 

 

Trendy plesovej sezóny 2013/2014

Je tu sezóna plesov a večierkov a s nimi prichádza klasická ženská dilema – čo na seba? Okrem zháňania večerných šiat či veľkej róby to znamená aj starosti s tým, ako sa správne nastajlovať a vyčariť ten najlepší ucelený outfit a skvelý dojem. Womanology vám prináša niekoľko užitočných tipov a aktuálnych trendov, ktoré podčiarknu vašu krásu a šarm.

 

 

Potrpíte si na topánky? Máme riešenie

Vaše obľúbené balerínky ešte slúžia, no občas by to chcelo zmenu a vy práve nemáte chuť (či priestor v peňaženke) kupovať si nové kúsky. Ani nemusíte. Prichádza alternatíva v podobe brošní na topánky. Už nemusíte smutne pozerať do výkladov – vaše topánky môžu byť každý deň iné. Prispôsobíte si ich svojej nálade či aktuálnej príležitosti. Predstavujeme novinku na Slovensku - brošne na topánky.

 

 

Technology By Filip Halčin | Womanology © 2019