Metalické odlesky (nielen) pre odvážne

Aj vy ste už v obchode chytili do ruky šialene metalický kúsok z látky pripomínajúcej brokát a uvažovali ste, či by si našiel miesto vo vašom šatníku? Popustite uzdu fantázii – metalické tóny a šaty s metalickým doplnkom sú aktuálne v trende. Podľahnite čaru týchto luxusných materiálov a šikovne ich zakomponujte do svojich outfitov, aby ste sa stali kráľovnou štýlu. Zaručene tak vystúpite z davu.

Metalické outfity nie sú úplne na bežné nosenie – no ak potrebujete byť večer za hviezdu, chystáte sa na párty alebo chcete ukázať, že rozumiete štýlu, sú pre vás ako ušité. Vezmime si len také metalické tenisky či kabelka s metalickým odleskom – ostávate pohodlne športová, no hneď získavate nádych blýskavého luxusu.

Pri týchto farbách a vzoroch opäť ostávame v osvedčenom pravidle – menej je viac. Pri výbere sukne či nohavíc dávajte veľmi dobrý pozor na strih a to, ako sadne na vašu postavu. Tieto látky majú totiž čarovnú vlastnosť pridať vám pár kíl navyše, ak siahnete po nevhodnom kúsku, a to určite žiadna z nás nepotrebuje. Takže dôkladne odskúšať, skonzultovať s kamarátkou a vybrať si kvalitné vyhotovenie dobre padnúce na váš typ postavy. Ostatné kúsky outfitu treba voliť doplnkovo, metalická faba by sa mohla s iným výrazným kúskom pobiť, a tak experimentujte, skúšajte, prirovnávajte, až kým nenájdete tie najvhodnejšie kombinácie. Platí pravidlo, že metalická farba lepšie vynikne na väčších plochách (sukňa, nohavice) a zvyšok outfitu ju už má len doplniť.

Farebne by ste mali ostať tón v tóne – čiže zvoľte si strieborný či zlatý odlesk a už v ňom ostaňte. Ak máte sukňu žiariaciu na zlato, dajte k nej zlaté lodičky a listovú kabelku, a už len jednoduchý biely či krémový top – a tá najzákladnejšia kombinácia je zastúpená. Svoju úlohu zohrajú aj doplnky – siahnite po luxusnej bižutérii v zlatých a strieborných farbách, ideálne poslúžia napríklad široké kovové náramky a reťazové náhrdelníky.

Nebojte sa ani farebných akcentov – je to síce už kapitola pre pokročilých, no k metalickým farbám môžete voliť aj okrem základných farieb aj trochu farby v podobe výrazných topánok alebo kabeliek, či dokonca topov. Všetko je na vašej fantázii a nápadoch. Hrajte sa a bavte sa.

Technology By Filip Halčin | Womanology © 2019