V hlavnej úlohe náušnice

Náušnice v hlavnej úlohe

Najobľúbenejšie módne a najlepšie priateľky každej ženy - náušnice. Rámujú našu tvár, podčiarkujú našu krásu a vyjadrujú presne to, čo chceme povedať - že máme hravú náladu, že sme dnes elegantné alebo že sa chceme ísť baviť a byť v centre pozornosti. To všetko povieme jednoducho tým, aké náušnice zvolíme. Dokážu zmeniť náš výzor takmer zázračne a ich široký ponuka, tvary a farby spôsobujú, že nás nikdy neprestanú baviť.

História náušníc

Náušnice zdobia nielen ženské uši už tisícročia. Starovekí Egypťania či antickí Grécky - a predovšetkým Egypťanky a Grékyne, sa náušnicami bohato zdobili. Určovali spoločenskú či inú príslušnosť a ako sme už naznačili, nositeľmi boli ženy i muži. Náušnice sa vyrábali z rozmanitých materiálov a prechádzali od jemných až po výrazné a dekoratívne. Materiál odzrkadľoval bohatstvo nositeľa či nositeľky. Pochopiteľne, tie z drahých kovov a drahých kameňov boli určené len pre vysoko postavených a bohatých. V stredoveku ustúpili náušnice do úzadia a až v 17. storočí sa opäť vrátila ich popularita.

Basketbalové manželky zmenili svet náušníc

Celoamerickú a následne celosvetovú revolúciu v náušniciach spôsobil americký kultový seriál Basketball Wives - basketbalové manželky. Dámy v tomto seriály - sexi trendové manželky, to s náušnicami skutočne vedeli a okrem ich outfitov a vtipných scén môžete obdivovať okázalé, extravagantné a nadrozmerné kúsky náušníc, po ktorých zatúži nejedno ženské srdce.

     

Aké náušnice kedy?

Popularita náušnic zaznamenáva jednoznačne boom. Na denné nosenie sú ideálne jemnejšie kúsky z trvanlivých materiálov, ako striebro, zlato, či pozlátená a postriebrená luxusná bižutéria. Na významné spoločenské príležitosti siahame po okázalejších kusoch zdobených perlami, štrasom a iných výraznžch motívoch. Letné obdobie je priam stvorené na veľké, pestré a farebné kúsky, ktorými doplníte šaty či plážový outfit. Nebojte sa experimentovať, náušnice nemusia byť vždy tón v tóne s farbou vášho oblečenia. Voľte výrazné, kontrastné farby, no vždy dbajte na líniu vašej tváre a celkový styling. Skúšajte, hrajte sa, bavte sa. Náušnice skvelým spôsobom podčiarknu váš pôvab a krásu a pomôžu vám vykúzliť veselé, svieže a nápadité outfity.

           

Náušnice, s ktorými sa rozhodne nebudete nudiť, nájdete v eshope Womanology v časti Náušnice. Ak hľadáte špeciálne extravagantné náušnice, ideálne napríklad na párty, pozrite si sekciu Párty doplnky.

Technology By Filip Halčin | Womanology © 2019