Prečo by ste mali milovať ružovú

Prečo by ste mali milovať ružovú

Láska, dobrotivosť, chápavosť, empatia, porozumenie a milosrdnosť – to všetko vyjadruje ružová. Táto kombinácia červenej a bielej, ktorá hrá všetkými odtieňmi od výraznú cyklamenovú až po pudrovú ružovú, podľa toho, ako ju namiešate, by sa mala stať súčasťou výbavy šatníka a šperkovnice každej ženy. Prečo?

Ružová evokuje dievčenskosť a ženskosť. Je veľmi jemná a dodá vám ten správny prívetivý lesk. Ak sa dáte do ružovej celá, budete za nenapraviteľnú romantičku, ak ju skombinujete s čiernou alebo sivou, príjemne osvieži váš outfit. Ružová teda nie je len pre malé dievčatká, naučte sa ju nosiť aj vy.

Niektoré ženy sa ružovej vedome vyhýbajú, pretože si myslia, že je zbytočne cukríková, sladká. Ak sa ju však naučíte správne kombinovať, dodá vám jedinečný dotyk mladosti a sviežosti. V ružovej vynikne prirodzená farba našej pokožky, príjemne sa presvetlí a my získame zdravší výraz. Ružová tiež pôsobí na oči veľmi príjemne, preto by ste ju mali voliť v prípade, že chcete na svoje okolie pôsobiť zvlášť pozítívne. Áno, napríklad na rande. Ale hoci aj do práce, keď potrebujete urobiť dojem, tu ju však dávkujte s precíznosťou chemika pracujúceho s pipetou – menej je niekedy viac.

A ktoré odtiene ružovej voliť? Úplne všetky! Zoznámte sa s cyklaménovou, malinovou, baby ružovou či púdrovou ružovou, fuksiou, morušovou, staroružovou, magnóliovo-ružovou alebo plameniakovo-ružovou. Určite vám neodporúčame pokombinovať všetky naraz, to budete vyzerať ako cukrová vata. Experimentujte a zistite, aké kombinácie sa k vášmu štýlu najviac hodia.

Momentálne je v trende pastel a práve ružová veľmi príjemne kontrastuje napríklad s jemnou mentolovou farbou. Milovníčky extravagancie sa môžu vyblázniť, pretože momentálne je v kurze kombinácia pre odvážne – ružová s červenou. Ak  chcete ostať pri konzevatívnejších kombináciách, siahnite po pudrovej ružovej a dolaďte ju s béžovými alebo šedými doplnkami, alebo zvoľte cyklaménovú v kombinácii s čiernou, v ktorej budete neprehliadnuteľná.

 

Technology By Filip Halčin | Womanology © 2019