Stužková a ples – Veľký sprievodca štýlom a nápadmi

Plesová sezóna je tu. Najkrajšie obdobie spoločenského života začína – každá dáma sa teší, ako sa oblečie do nádherných šiat, nechá si upraviť vlasy, zvolí večerný make up a samozrejme krásne, nablýskané, ligotavé a farebné doplnky, šperky a bižutériu. Pre aktuálnu sezónu s názvom ples a stužková 2014 sme pre vás pripravili mnoho nápadov, námetov a ideí – trendy v oblasti šiat, ako aj množstvo outfitov. Rozdelili sme ich podľa farebných kombinácií, takže keď už máte tie svoje vysnívané šaty vo vami zvolenej najdokonalejšej farbe, môžete sa inšpirovať rôznymi spôsobmi, ako tieto šaty skombinovať farebne a štýlom s inými doplnkami a vyčariť tak jedinečný outfit – a premeniť sa počas plesu či stužkovej, na ktoré sa chystáte, na očarujúcu princeznú.

Téma: modrá

S čím kombinovať modré šaty? Modrá je krásna farba, pri ktorej si môžete vybrať od majestátnej námorníckej či kráľovskej modrej, cez svetlejšie odtiene blankytnej a nebesky modrej až po jemné pastelové odtiene. Modrá je farbou pokoja, symbolizuje vernosť a oddanosť. Toľko k jej symbolike. Modrá sa fantasticky hodí blondínam s modrými očami, pretože prirodzene vytiahne ich ľadovú krásu a podčiarkne farbu ich očí, no siahnuť po nej môžu pokojne i brunetky. Dôležité je vhodne zvoliť odtieň, ktorý sadne k farbe vašich vlasov a pleti, aby ste vo svojich šatách skutočne vynikli. A keď už máme šaty – poďme čarovať s doplnkami a vytvoriť outfit.

                               

Osvedčená klasika – ak ste milovníčkou klasickej elegancie a nechcete nič pokaziť, máme pre vás dve slová: strieborná a zlatá. Či už zvolíte jedno alebo druhé, k modrým šatám nemôžete absolútne nič pokaziť. Bižutériu a šperky voľte tak, aby sa navzájom dopĺňali a so šatami boli v príjemnej súhre. Ak sa chcete hrať viac a máte radi viac inovácie – pustite sa do kontrastov – béžová, teplé pastelové farby, pomarančová, broskyňová alebo marhuľová a pre najväčšie módne experimentátorky neónová žltá. V týchto prípadoch treba na to ísť rozhodne s citom, no výsledok bude stáť za to. Hviezdny look zaručený.

                    

 

Šperky a módne doplnky z týchto outfitov si môžete kúpiť v našom eshope v kolekcii Stužková a ples.

 

Téma: ružová

Ružová je pre väčšinu dám tou najlichotivejšou, najženskejšou, najjemnejšou a najromantickejšou farbou. Aby sme nemenovali už len naj, ktoré sa spájajú s touto populárnou farbou hrajúcou od tónou pudrovej či detskej ružovej, cez jasnoružovú do krikľavých cyklamenových či fuchsiových tónov - poďme si povedať viac o tom, ako túto farbu kombinovať. Niektoré dámy sa ružovej vyslovene vyhýbajú, iné ju priam milujú. Závisí od vkusu, no pri troche fantázie sa dá z ružovej vykúzliť veľa. Ak chcete ísť do dievčenskosti a vyslovenej romantiky, voľte jemnejšie odtiene, svetlejšiu ružovú a kombinujte ju buď tón v tóne s ružovou, alebo skĺznite do iných pastelových odtieňov. Aktuálne nesmierne trendy je kombinácia ružovej s matovou alebo tyrkysovou. Voľbou na istotu je kombinácia so zlatou a striebornou, no pri nich riskujete, že outfit vyznie nevýrazne. Ešte stále platí zlaté pravidlo - čím jemnejšie šaty, tým lepšie by ich mali podčiarkovať doplnky, a naopak. Ak sú šaty extravagantné, doplnky by mali byť už len jemnou a decentnou bodkou za vetou.

                    

A ako na ružovú, ak ste odvážna a chcete byť viac glam and shine? Berte do rúk jej najkrikľavejšie odtiene - neónovú, cyklamenovú, fuchsiovú a iné svietivé záležitosti. Ak chcete byť viac glam rock, dooplňte ich čiernou, ktorá sa k nim excelentne hodí, ak chcete outfit posunúť do luxusu, prihoďte k nim perly, reťaze či iné metalické doplnky. S ružovu sa prosto dá čarovať a už dávno neplatí, že ružová je len pre romatnické dievčatá. Vyniknú v nej rovnako éterické krásky, ako aj nádherne drzé rebelky.

                   

 

Téma: čierna

Čierna je zdanlivo jednou z najvďačnejších farieb pre plesové šaty - lichotí postave, dobre sa kombinuje a patrí k osvedčenej, večne elegantnej klasike. Netreba ju však preceniť a spoľahnúť sa na jej všemocnosť. Pri zle zvolenom type šiat či doplnkoch môžete ostať nevýrazná, zaniknúť, či pridať si zbytočne pár rokov navyše - a to už kto by potreboval.

         

Na druhej strane, ak ju zvládnete s majstrovstvom, bude z vás kráľovná klasického štýlu. Čierna zdanlivo neponúka príliš veľa alternatív na farebné kombinovanie. Dôraz by ste mali dať na kvalitný materiál, perfektný strih a dokonalé sadnutie šiat na vašu postavu. Potom už len voľte doplnky, a to tiež štýlom menej je viac. K čiernej sa klasicky hodia zlaté a strieborné doplnky, ideálne ju skombinujete aj s perlami, ktoré sa akoby samé ponúkajú k tomuto typu stylingu. Ak zvolíte niekoľkoradovú šnúru perál, diamantové náušnice a výrazný rúž - razom je z vás Audrey Hepburn.

Téma: biela

Nesmrteľná, večná biela. Farba, ktorá ženy láka a magicky priťahuje, a to predovšetkým vďaka jej schopnosti urobiť z nás nežné, vznešené, priam anjelske bytosti. Je neoddeliteľne spätá so svadbou, no bola by škoda rezervovať si biele šaty len pre tento jeden deň (maximálne dva :)). Na druhej strane, bielu by sme mali dobre zvládnuť, aby nám podobne ako čierna, pomohla, skôr než uškodila. Biela totiž, ak je použitá nemiestne, nemusí vždy dobre vypáliť - predovšetkým ak si dáma vo veku zvolí príliš prezdobené, premašličkované či prečipkované šaty bielej farby, doslova evokujúce nevestu či debutantku. Pritom práve krásna biela najlepšie vynikne, ak jemne lemuje pekné krivky postavy a šaty sú postavené na dokonalom, nie príliš prekomplikovanom strihu.

         

Biela je klasická farba, a podobne ako čierna, dá sa farebne a štýlovo kombinovať donekonečna - zreteľ by však mal vždy ostať na klasickej elegancii podčiarknutej skôr sofistikovanými, než výstrednými doplnkami. Klasicky poslúži v kombinácii so striebrom či zlatom, bielymi perlami tón v tóne alebo jemne do ružových odtieňov. Pre odvážnejšie dámy sa dá skombinovať s čiernou, čo je vyslovene štýlová záležitosť, a tie najnebojácnejšie dámy ju unosia aj v kombinácii s červenou a bordovou.

         

Pri bielej je potrebné dbať veľký dôraz nielen na samotný outfit, ale aj celkový styling a vizáž. Dámy s opálenou pokožkou a tmavšími vlasmi v nej môžu pekne vyniknúť, no nemali by to so šminkami prehnať, pretože jemnosť bielej podčiarkne sama osebe ich črty. Hodí sa preto skôr nude make-up či veľmi decentné líčenie. Naopak bledšie typy a blondínky by mohli v bielej zdanlivo zaniknúť, tu je však dokonalou a aktuálne veľmi módnou záchranou výrazný červený rúž. V kombinácii s jemnými šminkami a bielymi šatami je to neodolateľný efekt.

Šperky a módne doplnky z týchto outfitov si môžete kúpiť v našom eshope.

 

 

Technology By Filip Halčin | Womanology © 2019